اطلاعات چری اطلاعات خودروی چری ویــانــا - معرفی چری a15
امنیت :
در مدل های عرضه شده در چین سیستم ترمز ضد قفل و سیستم تقسیم نیرو بین ترمز ها به صورت الکترونیکی به عنوان آپشن های A15 مطرح هستند که کنترل و قدرت مانور خودرو را افزایش می دهند . با این حال A15 آن هایی را که به دنبال خودرویی امن می گردند را نا امید می کند .
مجله Auto review در گزارشی از تست EuroNCAP چری را به عنوان یکی از ضعیف ترین سدان های تست شده خواند که حتی لیاقت در یافت یک ستاره امنیتی از موسسه euroNCAp را نداشته است اما مدتی بعد مسئولان چری مدعی شدند به دلیل این که کمپانی خودروسازی Autovaz روسیه موقعیت خودرو های خود را در بازار اروپا و در رقابت با چری در خطر می دیده نتایج موثقی را از تست منتشر نکرده است . با این وجود فیلم ها و تصاویر منتشر شده از تست تصادف A15 ادعا های مجله auto review روسیه را مبنی بر امنیت بسیار پایین این خودرو تایید می کنند .
این خودرو در مقایسه با محصولات موجود در بازار برای بازه 1.6 لیتری ها در حالی که هنوز عرضه نشده بسیار ضعیف به نظر می رسد ، در صورتی که خودروسازی توس موتور SQR480ED و گیربکس 5 دنده دستی را به عنوان سیستم اصلی فنی این خودرو انتخاب کرده باشند در نخستین گام می توانند روی شکست سنگین فنی A15 در ایران حساب باز کند . بهتر است این نکته را فراموش نکنیم که موفقیت ها بین المللی A15 به مدد استفاده از موتور قدرتمند تریتک کسب شده است و این پیشرانه تنها اعتبار A15 در کنار قیمت مناسب و مصرف کم این خودروست . (البته درتیپ دوچری ویانا با موتور۱۵۰۰ شانزده سوپاپ با قدرت۱۱۰ اسب بخار ازفروردین ۸۹ به بازار آمده) 

چری

چری

چری

درباره کمپانی چری:

در سالهای اخیر ، بازار خودروی چین بطور سریع پیشرفت کرده و خودروهای موسسات معروف خودروسازی جهان مانند " فولکس واگن " آلمان و " فورد " آمریکا وارد بازار چین شده است . همگام با حضورشمار زیادی از موسسات چند ملیتی در بازار چین ، یک موسسه دار جوان چینی در راس موسسه خود با هشت سال تلاش توانسته است خودروهای چینی را به بیش از ۳۰ کشور و منطقه سراسر جهان عرضه کند . این جوان که " این تنگ یائو " نام دارد مدیر عامل شرکت خودروسازی " چری " است .
سال ۱۹۹۵ میلادی ، " این تنگ یائو " در زادگاهش در استان " آن خویی " به همراه ۸ نفر دیگر موسسه خودروسازی چین را تاسیس کرد . در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت با مسئولیت محدود خودروی " چری " با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یوان سرمایه ثبت شده رسما تاسیس شد . دو سال بعد ، در دسامبر سال ۱۹۹۹ نخستین خودروی ساخت این شرکت به بازار عرضه شد . کاربرد این نوع خودرو باخودروهای عمده با سرمایه خارجی در بازار چین برابر می باشد ،اما قیمت آن بیش از ۳۰ درصد پائین تر است . بدین سبب مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است . در سال ۲۰۰۴ نزدیک به ۹۰ هزاردستگاه خودروی " چری " فروخته شد و نشان " چری " نیز در ردیف ۱۰ خودرو برتر چین قرار گرفت .
شرکت " چری " به جلب استعدادها بسیار اهمیت می دهد . مدیر عامل این شرکت گفت : چین فاقد استعدادهای کافی در صنعت خودرو است . شرکت ما تا حد ممکن استعدادها را جلب می کند. دکتر " شو مین " رییس پژوهشگاه خودروی " چری " قبلا کارشناس موتور شرکت خودروی " جنرال موتورز" و " فورد " آمریکا بود . وی نیز هم شهری " این تنگ یائو " است . در سال ۲۰۰۲ برای همکاری به شرکت " چی ژوی " پیوست . اکنون ده ها نفر از میان ۵۰۰ پژوهشگر شرکت " چری " از جمله کسانی هستند که پیشتردرموسسات چند ملیتی مانند "فولکس واگن" و"فورد " کار کرده اند .
توسعه خودرو با مارک داخلی کار دشواری است . دکتر " شو مین " به خبرنگار گفت: برای تولید فر آورده ها ، باید ابتدا فن آوری را به دست آورد . شرکت "چری " در اوایل تاسیس مراحل دشواری را پیش رو داشت . وی گفت : در آن زمان مشکلات زیادی داشتیم . ما با اتخاذ تدابیر مختلف شرکت های معروف فنی در جهان را برای همکاری با شرکت خود قانع کردیم . سه ماه بعد ، آنان متوجه شدند که شرکت ما واقعا در حال توسعه سریع است .
پس از چهار سال پیشرفت ، اکنون شرکت " چری " در سوریه ۲۲ فروشگاه تخصصی تاسیس کرده و بیش از ۵۰۰۰ دستگاه خودرو فروخته شده است . در شلوغ ترین خیابان دمشق پایتخت سوریه ، خودروهای مارک " چری " در هر جایی به چشم می خورد . آقای " مروان " صاحب خودروی " چری " به خبرنگار گفت : موتور خودروی " چری " بسیار قوی است و مصرف بنزین آن بالا نیست . تعمیر و نگهداری خودرو تا زمانی که خودرو دارای تضمین می باشد ، رایگان است . خرید قطعات یدکی آن نیز آسان است .
بعدها خودروی " چری " به طور موفقیت‌آمیزی وارد بازار مصر شد . در سال ۲۰۰۳ میلادی شرکت " چری " کارگاه تولید خودرو در ایران تاسیس کرد. اکنون شرکت " چری " با بیش از ۳۰ کشور قرارداد صادرات خودرو امضا کرده است که بیش از ۸۰ در صد صادرات خودروی چین را تشکیل می دهد . چین اکنون به بازار خاورمیانه ، آسیای جنوب شرقی و آفریقا راه یافته و مدیر عامل شرکت " چی ژوی " چشمان خود را به بازار آمریکا بزرگترین مصرف کننده خودرو جهان دوخته است . وی گفت : هدف شرکت ما این است که از سال ۲۰۰۷ میلادی سالانه ۲۵۰ هزار خودرو به آمریکا بفروشیم و مجموع فروش سالانه این شرکت در صورت تحقق این هدف به دو میلیارد دلار خواهد رسید . وی به خبرنگار گفت : شرکت " چری " اطمینان و توانایی دارد که پیشرفت ثابت و دائمی خود را حفظ کند .

نسیم اینانلو
منبع:CRIonline
مجله گسترش صنعت

 


+ نوشته شده توسط اطلاعات چری a15 در ۸۹/۰۹/۱۷ و ساعت |


Powered By
BLOGFA.COM